BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Diagnoza i terapia miofunkcjonalna Warszawa – na czym to polega?

 

Co należy rozumieć poprzez terapię miofunkcjonalną? Jest to specjalistyczne podejście terapeutyczne z dziedziny logopedii, które skupia się na korygowaniu różnego rodzaju dysfunkcji mięśniowych w obrębie:

 

 • twarzy,
 • jamy ustnej,
 • gardła.

 

Pierwszym etapem prowadzącym do rozpoczęcia terapii miofunkcjonalnej jest profesjonalna diagnoza. W jej ramach szczegółowej ocenie poddawany jest stan mięśni pacjenta. Uzyskane informacje umożliwiają przygotowanie indywidualnego planu terapii miofunkcjonalnej. Co ona obejmuje? W zależności od tego, jaki jest stan pacjenta oraz z jakimi dolegliwościami się on zmaga, terapeuta miofunkcjonalny może wykorzystywać różne metody. W procesie terapeutycznym często stosowane są m.in.: odpowiednie ćwiczenia mięśniowe i techniki relaksacyjne. Ważnym elementem terapii miofunkcjonalnej realizowanej w Centrum Terapii i Rozwoju Akson jest także fachowe edukowanie pacjenta na temat prawidłowych nawyków funkcjonalnych.

 

Profesjonalna terapia miofunkcjonalna Warszawa – kto może z niej skorzystać?

 

Usługi z obszaru: terapia miofunkcjonalna Warszawa świadczone przez Centrum Terapii i Rozwoju Akson są skierowane do różnych grup pacjentów. Z naszej specjalistycznej diagnozy i terapii mogą skorzystać m.in.:

 • dzieci i osoby dorosłe borykające się z zaburzeniami mowy oraz połykania,
 • osoby zmagające się z różnymi nieprawidłowościami w obszarze oddychania ustnego, do których zalicza się np. przewlekłe oddychanie przez usta,
 • osoby, które cierpią na zaburzenia postawy oraz dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego,
 • dzieci zmagające się z trudnościami w prawidłowym rozwoju zgryzu i struktury szczęki spowodowanymi nieprawidłowymi nawykami mięśniowymi.

 

Terapia miofunkcjonalna Warszawa – dlaczego warto się do nas zgłosić?

 

Jakie korzyści może przynieść Ci nasza terapia miofunkcjonalna prowadzona w Warszawie? Decydując się na skorzystanie ze wsparcia oferowanego przez Centrum Terapii i Rozwoju Akson, możesz oczekiwać m.in.:

 

 • poprawy funkcji mowy i połykania,
 • korekty nieprawidłowych nawyków oddychania, co może prowadzić do lepszego ogólnego stanu zdrowia,
 • zmniejszenia dolegliwości bólowych w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego i poprawy funkcji żucia,
 • wsparcia w prawidłowym rozwoju struktury twarzoczaszki u dzieci, co może mieć pozytywny wpływ na rozwój zgryzu.

 

Diagnoza i terapia miofunkcjonalna Warszawa – ważny krok ku poprawie jakości życia

 

Doświadczasz problemów związanych z funkcją mięśni twarzy, jamy ustnej lub gardła? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W Centrum Terapii i Rozwoju Akson jesteśmy gotowi zapewnić Ci profesjonalne wsparcie i indywidualnie dopasowaną terapię. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat terapii i diagnozy miofunkcjonalnej i umówić się na wstępną konsultację.

 

Warto dodać, że w Centrum Terapii i Rozwoju Akson świadczymy również usługi terapeutyczne z wielu innych obszarów, takich jak m.in.:

 

Terapia miofunkcjonalna Warszawa

Chcesz skorzystać ze wsparcia specjalisty świadczącego usługi z obszaru: diagnoza i terapia miofunkcjonalna Warszawa? Fachową pomoc w tym zakresie oferuje Centrum Terapii i Rozwoju Akson. Nasze kompleksowe usługi kierujemy zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych zmagajacych się z zaburzeniami funkcji mięśni twarzy, jamy ustnej i gardła. W ich ramach identyfikujemy i leczymi nieprawidłowości pracy mięśni, które mogą nieść za sobą negatywne konsekwencje dla wielu obszarów funkcjonowania pacjenta, w tym m.in. mowy, oddychania, połykania, a także ogólnej postawy ciała.

 

Szukasz sprawdzonego ośrodka, gdzie prowadzona jest terapia miofunkcjonalna Warszawa? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Centrum Terapii i Rozwoju Akson.

Sprawdź terminy