Poradnia logopedyczna Warszawa

Wady wymowy potrafią w znaczny sposób wpływać na pewność siebie i budować bariery komunikacyjne. Usługa logopeda Warszawa oferowana przez Centrum Terapii i Rozwoju Akson pozwala na skuteczną pracę nad tymi trudnościami, dzięki której można dokonać pozytywnych zmian w obszarze mowy. Nasi doświadczeni specjaliści trafnie diagnozują problem, z jakim boryka się klient, a następnie na tej podstawie opracowują i wdrażają plan jego leczenia.

 

Interesuje Cię usługa konsultacje logopedyczne Warszawa, po których zaczniesz terapię logopedyczną z uznanym specjalistą? Zapoznaj się z naszą ofertą.

 

Terapia logopedyczna Warszawa – komu możemy pomóc?

 

Kiedy myślisz o pracy logopedy w Warszawie, to prawdopodobnie staje Ci przed oczami obraz specjalisty współpracującego z dziećmi. Jest to oczywiście po części prawda, ale poradnia psychologiczno-pedagogiczna Akson oferuje fachową pomoc większemu gronu osób. Do kogo kierujemy usługę logopeda Praga Południe? Oferujemy profesjonalne wsparcie z takich obszarów jak:

  • logopeda dziecięcy Warszawa,
  • terapia logopedyczna młodzieży Warszawa,
  • terapia logopedyczna dorosłych Warszawa.

 

Ważną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że pomagamy także osobom z zaburzeniami neurologicznymi. Proponujemy im specjalną terapię neurologopedyczną, której przebieg jest dostosowany do ich problemów i potrzeb, o czym więcej piszemy w dalszej części.

 

Terapia logopedyczna Warszawa – na czym ona polega?

 

Wiele osób rozważając usługę logopeda dla dzieci Warszawa, nie zdaje sobie do końca sprawy, na jakiej zasadzie jest ona realizowana. Jako Akson uważamy, że wiedza na ten temat jest bardzo istotna z perspektywy pacjenta, dlatego warto nieco szerzej ten temat omówić.

 

Terapia logopedyczna Warszawa – tym mianem określamy zajęcia indywidualne o charakterze cyklicznych spotkań. W zależności od potrzeb pacjenta terapeuta dobiera odpowiednie metody działania, które mają pomóc w skutecznej pracy nad określonym problemem. Wśród rozwiązań, które stosujemy, znajdują się m.in.:

  • masaż i ćwiczenia bierne,
  • ćwiczenia czynne,
  • zadania rozwijające mowę,
  • zabawy i gry logopedyczne,
  • ćwiczenia w naśladowaniu.

 

W ramach usługi logopeda Warszawa realizujemy terapię logopedyczną, która składa się z wielu zaplanowanych działań mających na celu wyeliminowanie różnego rodzaju czynników zakłócających proces komunikacyjny. Porozumiewanie się może być zaburzone przez problemy o różnej skali. Część pacjentów boryka się z prostymi wadami wymowy, podczas gdy inni zmagają się z całkowitą niemożnością mówienia. W Centrum Terapii i Rozwoju Akson współpracujemy z różnymi osobami, także z tymi, w przypadku których skala problemów z porozumiewaniem się jest bardzo duża.

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Rodzaj zidentyfikowanych trudności wpływa na to, jaki zostanie obrany cel terapii logopedycznej. Częstym założeniem naszych zajęć jest usprawnienie aparatu artykulacyjnego, a także skuteczna korekcja wad wymowy. Pracujemy również nad poprawieniem jakości funkcji językowych czy stopniowym poszerzaniem zasobu słów pacjenta. Podejmujemy się również pracy nad wprowadzeniem komunikacji alternatywnej bądź wypracowaniem alternatywnych zachowań komunikacyjnych. Nasze kompetencje pozwalają nam na profesjonalną pomoc w szerokim zakresie, dlatego wiele osób postanawia nam zaufać i wspólnie walczyć o rozwój w obszarze poprawnego porozumiewania się.

 

Logopeda Warszawa cena – zastanawiasz się, ile kosztuje skorzystanie z tej usługi w Centrum Terapii i Rozwoju Akson? Zachęcamy do zajrzenia do naszego cennika, gdzie wskazujemy także m.in.: ile wynosi cena za usługę konsultacja logopedyczna Warszawa.

 

Charakterystyka terapii neurologopedycznej

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w Akson oferujemy profesjonalną terapię neurologopedyczną. Do kogo kierujemy tę usługę? Przeznaczona jest ona dla dzieci i dorosłych, którzy borykają się z uszkodzonym ośrodkowym lub obwodowym układem nerwowym. Przebieg terapii jest dopasowywany do potrzeb pacjenta, w zależności od wyników jego diagnozy funkcjonalnej i komunikacyjnej.

 

Nad jakimi trudnościami pracujemy na terapii neurologopedycznej Akson? Ich zakres jest naprawdę duży – wśród nich możemy wyróżnić m.in. opóźniony rozwój mowy, afazję, jąkanie, dyzartrię czy niedokształcenie mowy powstałe z różnych powodów, takich jak np. niedosłuch.

 

Logopeda Warszawa – empatia kluczem do sukcesu

 

Działając jako poradnia logopedyczna Warszawa, wiemy, jak istotna jest ciepła i przyjazna atmosfera podczas spotkań. Specjaliści, którzy niosą pomoc naszym klientom, są nie tylko kompetentni i wykwalifikowani, ale także bardzo empatyczni, co ma niebagatelne znaczenia podczas pracy nad problemami logopedycznymi z osobami dorosłymi oraz dziećmi. Gdy zdecydujesz się skorzystać z naszej usługi logopeda Warszawa Praga Południe, masz pewność, że będziesz współpracować z doświadczonym ekspertem umiejącym stworzyć komfortowe warunki do pracy, w których poczujesz się swobodnie.

 

Interesuje Cię ośrodek, w którym profesjonalnie prowadzona jest terapia logopedyczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Warszawie? Zapraszamy do kontaktu!