Umów się online

Zadzwoń do nas

TUS - Trening umiejętności społecznych Warszawa

Funkcjonowanie wśród ludzi wzmaga w Tobie stres i zastanawiasz się nad tym, jak sobie z tym poradzić? Usługa TUS Warszawa oferowana w naszym Centrum Terapii i Rozwoju Akson jest szansą dla osób borykających się z tego rodzaju problemami na stopniową poprawę tej sytuacji. Trudności komunikacyjne w społeczeństwie występują dosyć powszechnie i w znaczący sposób obniżają komfort życia zmagającej się z nimi osoby. Nie ma powodu, aby się ich wstydzić – warto się z nimi skonfrontować i nauczyć się tego, jak swobodniej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Pomocne w osiągnięciu tego celu będzie regularne uczestnictwo w zajęciach TUS, które prowadzą wykwalifikowani specjaliści z Centrum Terapii i Rozwoju Akson.

 

Trening umiejętności społecznych TUS Warszawa – zostań uczestnikiem zajęć i w bezpiecznych warunkach, z pozytywną motywacją rozwijaj swoje zdolności komunikacyjne!

 

Zajęcia TUS – trening umiejętności społecznych Warszawa

 

Problemy natury społecznej mogą mieć bardzo różne przyczyny – każdy z nas ma swoją indywidualną historię i inne czynniki wpływają na to, że kontakt z drugim człowiekiem staje się dużym wyzwaniem. Warto pamiętać również, że często te trudności bywają wielopłaszczyznowe i dotyczą m.in.:

  • nawiązywania i utrzymywania kontaktów,
  • reagowania na różnego rodzaju zaczepki czy prowokacje,
  • rozwiązywania konfliktów,
  • wyrażania swojego zdania,
  • obserwacji, samokontroli, okazywania i rozumienia swoich emocji,
  • wiary we własne możliwości w kontakcie z innymi.

 

Usługę TUS Praga Południe kierujemy do osób w różnym wieku. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

  • trening umiejętności społecznych dla dzieci Warszawa,
  • trening umiejętności społecznych dla młodzieży Warszawa,
  • trening umiejętności społecznych dla dorosłych Warszawa.

 

Oznacza to, że ze wsparcia naszych terapeutów mogą skorzystać osoby dorosłe, ale także rodzice dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, u których występują pewne dysfunkcje w sferze społecznej.

 

Trening umiejętności społecznych TUS Warszawa – na czym to polega?

 

Trenowanie umiejętności społecznych w Centrum Terapii i Rozwoju Akson jest prowadzone w formie odbywających się regularnie, grupowych spotkań. W ich trakcie uczestnicy rozwijają swoje umiejętności komunikacji oraz nabywają kompetencje społeczne w bezpiecznych warunkach warsztatowych. Psycholog w trakcie zajęć prezentuje różne ćwiczenia, które wykorzystują choćby modelowanie, generalizację czy odgrywanie ról. Przed rozpoczęciem zajęć w formie praktycznej terapeuta klarownie wyjaśnia sens poszczególnych ćwiczeń oraz tłumaczy wszelkie istotne zagadnienia tak, aby dla każdego uczestnika zajęć były one jasne.

 

Postawa uczestników podczas spotkania jest wnikliwie analizowana, a następnie prowadzący tłumaczy im, jakie aspekty ich zachowania są prawidłowe, a co należałoby poprawić. Dzięki temu, po cyklu spotkań wychodzą oni z nową wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają im swobodniej funkcjonować w społeczeństwie.

 

TUS dla dzieci Warszawa – fachowa pomoc dla dzieci z trudnościami w sferze społecznej

 

Pierwsze problemy w obszarze kontaktów społecznych można często zaobserwować już w dzieciństwie. Wtedy to uczymy się współpracy w grupie, umiejętności odpowiedniego zachowania się w danej sytuacji, wzajemnego szacunku czy nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Usługę TUS dla dzieci Warszawa polecamy rodzicom dzieci z trudem radzącym sobie wśród rówieśników i mających problem ze swobodnym odnalezieniem w różnych sytuacjach społecznych. Warto podkreślić, że zajęcia grupowe dla dzieci w Centrum Terapii i Rozwoju Akson mogą okazać się bardzo pomocne także dla pociech, u których została postawiona diagnoza wskazująca na ADHD czy pozostawanie osobą ze spektrum autyzmu (np. Zespół Aspergera). W razie ewentualnych pytań lub wątpliwości, gorąco zachęcamy do konsultacji z nami.

 

TUS dla młodzieży Warszawa – cenne wsparcie w trudnym okresie dorastania

 

Twoje dziecko w wieku nastoletnim ma problem, aby z powodzeniem odnaleźć się w swoim środowisku rówieśniczym? Trening umiejętności społecznych dla młodzieży Warszawa to rozwiązanie stanowiące szansę na to, aby rok szkolny nie wiązał się dla nastolatka z przedłużającym się psychologicznym kryzysem. Prowadzący zajęcia dla nastolatków specjaliści wykorzystują techniki, które rozwijają pozytywną motywację u uczestnika, kształtują empatię, uczą go zwracać uwagę na swoje mocne strony i pozwalają poradzić sobie z nadmierną krytyką, jaką wielu młodych ludzi kieruje w swoją stronę. Zajęcia odbywają się w przyjaznych warunkach, a uczestnicy mający na celu trenowanie swoich kompetencji społecznych, mogą pod okiem eksperta wykształcić umiejętności komunikacji zarówno z przedstawicielami swojej grupy wiekowej, jak i dorosłymi.

 

Zapisz się na trening umiejętności społecznych w Warszawie dla dorosłych

 

Nigdy nie jest za późno, aby zawalczyć o siebie i poprawę swojego samopoczucia! Trudno cieszyć się codziennością, gdy czujemy się nieswojo w kontaktach z innymi. Jest to spore ograniczenie zarówno pod kątem towarzyskim, jak i zawodowym. Z tego powodu warto skorzystać z usługi TUS dla dorosłych Warszawa, którą oferuje nasza poradnia psychologiczno-pedagogiczna Akson. Systematyczny trening umiejętności społecznych może zaowocować wyższą pewnością siebie i lepszym rozumieniem emocji – zarówno swoich, jak i tych żywionych przez innych ludzi.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu.

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin