Psycholog dla dzieci Warszawa – w czym może pomóc?

Psycholog dziecięcy to specjalista, który zajmuje się m.in. diagnozowaniem dziecka oraz psychoedukacją rodziców. Zapewnia także indywidualne wsparcie, dzięki któremu dziecko skuteczniej radzi sobie z wyzwaniami i trudnościami.

 

W ramach naszej usługi psycholog dziecięcy Praga Południe pracujemy z dziećmi zmagającymi się z takimi problemami jak m.in.:

 

 • zaburzenia lękowe,
 • uzależnienia,
 • samookaleczenia,
 • traumy,
 • zachowania agresywne,
 • problemy w radzeniu sobie z emocjami,
 • kłopoty w nauce,
 • trudności w budowaniu relacji z grupą rówieśniczą,
 • problemy z koncentracją.

Psycholog Dziecięcy Warszawa

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Psycholog dziecięcy Warszawa to specjalista, do którego warto udać się zawsze, gdy odczuwasz niepokój w związku z zachowaniem i rozwojem dziecka lub po prostu czujesz, że potrzebujesz pomocy w jego wychowaniu. Nasza poradnia psychologiczno-pedagogiczna Akson oferuje wsparcie zarówno dla starszych, jak i młodszych pociech.

 

Dobry psycholog dla młodzieży Warszawa – profesjonalne wsparcie dla nastolatków

 

Centrum Terapii i Rozwoju Akson posiada w swoim zespole także psychologów młodzieżowych. Są to specjaliści, którzy doskonale rozumieją problemy, z jakimi mierzą się współcześni nastolatkowie. Psycholog młodzieży Warszawa – młodzi ludzie mogą u nas znaleźć fachową pomoc w radzeniu sobie z różnymi trudnościami, takimi jak:

 

 • problemy w szkole,
 • stres,
 • zaburzenia lękowe,
 • problemy związane z tożsamością płciową,
 • depresja,
 • kłopoty w relacjach z rówieśnikami,
 • niska samoocena,
 • problemy z zachowaniem,
 • kłopoty z kontrolowaniem emocji.

 

W naszej poradni pracują doświadczeni psychologowie, którzy wiedzą, jak pracować z dziećmi w każdym wieku. Wykorzystują oni techniki i narzędzia, które pomogą nastolatkom poradzić sobie z towarzyszącymi im problemami. Pomoc psychologiczna dla młodzieży Warszawa w Akson to skuteczny sposób na zadbanie o lepsze jutro dla dorastającej osoby.

 

 

 

 

Psychologia Dziecięca - Klucz do Zdrowego Rozwoju Twojego Dziecka

 

W Centrum Terapii i Rozwoju Akson jesteśmy przekonani o ogromnym znaczeniu psychologii dziecięcej dla prawidłowego rozwoju i dobrostanu maluchów. Dlatego z pasją i zaangażowaniem oferujemy kompleksową pomoc psychologiczną, która wspiera dzieci we wszelkich aspektach ich życia.

W kolejnych spotkaniach uczestniczy samo dziecko. Rodzic natomiast czeka w poczekalni. Jednocześnie w przypadku małych pacjentów, przeżywających np. lęk separacyjny, obecność rodzica może być niezbędna podczas pierwszych spotkań.

 

Dlaczego psycholog pracuje tylko z dzieckiem? Ponieważ podczas pracy ze specjalistą powinno ono mieć poczucie bezpieczeństwa i poufności. Dziecko potrzebuje pewności, że to, co się dzieje w gabinecie, nie zostanie przekazane rodzicom.

 

Zwykle dziecko odbywa 2-4 spotkania z psychologiem, podczas których specjalista przeprowadza obserwację i diagnozę. Po spotkaniach do gabinetu może zostać poproszony rodzic, w celu omówienia wizyty lub przekazania wskazówek. Jednocześnie przedstawienie wszystkich wniosków z pracy następuje na spotkaniu podsumowującym. Podczas niego przedstawia zebrane informacje, przekazuje fachowe rady dla rodziców, a także zalecenia dotyczące dalszej pracy. Jednym ze wskazań może być skorzystanie z usługi, jaką jest psychoterapia dzieci Warszawa.

Psycholog dziecięcy Warszawa Praga Południe – jak przebiega współpraca?

Nasza placówka funkcjonuje w Warszawie, na alei Stanów Zjednoczonych na Pradze Południe. Wizytę możesz zarezerwować online, za pośrednictwem portalu Bookero lub telefonicznie. W naszej poradni obowiązują płatności przed wizytą – szczegóły znajdziesz w cenniku.

 

Psycholog dziecięcy Warszawa – pierwsza wizyta u psychologa odbywa się z rodzicem, bez udziału dziecka. W trakcie konsultacji nasz specjalista przeprowadza wywiad, w którym zbiera informacje m.in. o niepokojących zmianach w zachowaniu Twojego dziecka. Celem pierwszego spotkania z psychologiem jest przede wszystkim określenie problemu, z jakim rodzic przychodzi oraz ustalenie celu współpracy. Dodatkowo na spotkanie warto zabrać ze sobą wcześniejsze opinie od psychologa lub psychiatry.

Psycholog czy psychoterapeuta – do kogo się udać?

 

Wielu rodziców boryka się z wątpliwościami dotyczącymi tego, które rozwiązanie będzie lepsze w przypadku ich pociechy – wizyty u psychologa czy terapia psychologiczna dla dzieci Warszawa. Wybór odpowiedniej opcji zależy w dużej mierze od konkretnego przypadku. Warto jednak zauważyć, że często w pierwszej kolejności jest wybierana pomoc psychologa. Psycholog dla młodzieży Warszawa – taki specjalista posiada niezbędne narzędzia i kompetencje, które pozwalają ocenić funkcjonowanie dziecka oraz przeprowadzić diagnozę. Ponadto podczas konsultacji może on udzielić rodzicom wielu przydatnych wskazówek.

 

Psycholog młodzieżowy Warszawa – w wymagających tego przypadkach specjalista może zalecić skorzystanie z psychoterapii. To forma pracy, w której specjalista opracowuje konkretny plan, który następnie jest realizowany z pacjentem.

 

W uproszczeniu można powiedzieć, że pomoc psychologiczna skupia się na diagnozie oraz udzieleniu wsparcia, natomiast psychoterapia polega na opracowaniu planu terapeutycznego i jego konsekwentnej realizacji. W Centrum Terapii i Rozwoju Akson usługa psychoterapia dzieci i młodzieży Warszawa jest realizowana nie tylko w formie stacjonarnej. Dostępna jest u nas również terapia psychologiczna online, która nie ustępuje jakością osobistym spotkaniom z terapeutą.

 

Warto dodać, że w Akson skorzystać także z usługi, jaką jest psycholog rodzinny Warszawa. Jest w stanie udzielić Ci on skutecznej pomocy, jeśli zauważasz, że w Twojej rodzinie dzieje się coś niedobrego i szukasz sposobu, jak poprawić tę sytuację.

 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu!