Umów się online

Zadzwoń do nas

Terapia ręki dla dzieci Warszawa

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Oferta: terapia ręki dla dzieci Warszawa ma na celu wspieranie dzieci w odpowiednim rozwijaniu umiejętności motorycznych dłoni, palców i nadgarstka. Nasi wysoko wykwalifikowani terapeuci, w miłej atmosferze pomagają pacjentom w treningu motoryki, która poprawia ich zręczność w użyciu dłoni. W Centrum Akson oferujemy sesje indywidualne i starannie dostosowaną opiekę grupową. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów oferty.

 

Terapia ręki dla dzieci Warszawa – kiedy ją rozpocząć?

 

Dzieci rozwijają się w różnym tempie, ale istnieją orientacyjne etapy zdobywania kolejnych umiejętności. Do dwóch lat rysowanie niestaranne i „abstrakcyjne” nie jest powodem do zmartwienia. Do czwartego roku życia dzieci zaczynają tworzyć linie i wzory, a w piątym powinny rysować już określone kształty. Prawidłowe pisanie liter i cyfr pojawia się na końcu tej drogi.

Sygnały wskazujące na potencjalne problemy podczas ruchów dziecka to m.in. słaba jakość rysunków jak na jego wiek, krzywe linie, zbyt delikatne linie lub przeciwnie – robienie dziur w papierze, częste przekraczanie konturów oraz bóle głowy po zajęciach związanych z pisaniem i rysowaniem.

Przed podjęciem decyzji o zapisanie dziecka na zajęcia z terapii ręki w Warszawie, warto skonsultować się z nami i zdiagnozować problem, ponieważ nie zawsze wymienione sygnały świadczą o tego rodzaju trudnościach.

 

Fachowa terapia ręki Praga-Południe w Centrum Akson

 

W Centrum Akson staramy się wypracować z dzieckiem wzmocnienie umiejętności motorycznych większych grup mięśniowych. Do takich zaliczyć można np. łokcie, kręgosłup, ramiona i barki. Na późniejszych etapach pracy celujemy w trening motoryki małej, czyli ćwiczymy chwyt, kontrolujemy napięcie i skupiamy się na koordynacji placów i nadgarstka.

 

Terapia ręki Warszawa – cena i plany zajęć

 

W Centrum Akson staramy się, żeby zajęcia terapeutyczne nie były dla dziecka przykrym obowiązkiem. Dlatego terapia ręki wykracza poza monotonne ćwiczenia wykonywane w jednym miejscu, np. wyłącznie przy stoliku. Podczas terapii ręki dla dzieci stawiamy na:

  • ćwiczenia wzmacniające motorykę dużą,
  • ćwiczenia motoryki małej,
  • ćwiczenia grafomotoryczne,
  • ćwiczenia propriocepcji,
  • zabawy sensoryczne,
  • ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • ćwiczenia chwytu narzędzi pisarskich.

 

Aktualne ceny zajęć terapeutycznych w Centrum Akson można znaleźć w zakładce cennik. Zachęcamy do konsultacji i kontaktu!