Psychodietetyka - Terapia zaburzeń odżywania Warszawa

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Zmagasz się z problemami żywieniowymi i potrzebujesz wsparcia kompetentnego specjalisty, który pomoże Ci sobie z nimi poradzić? Usługa psychodietetyk Warszawa w Centrum Terapii i Rozwoju Akson to szansa na to, aby uporządkować ten kluczowy obszar Twojego życia. Prawidłowe odżywianie odgrywa istotną rolę nie tylko w utrzymaniu zdrowia fizycznego, ale także dobrostanu psychicznego. Nasza poradnia psychologiczno-pedagogiczna zapewnia wsparcie wykwalifikowanych psychodietetyków, którzy, działając w sposób holistyczny, pomagają wdrożyć u pacjenta zdrowe nawyki żywieniowe. Podejście obejmujące wiedzę z zakresu psychologii i dietetyki umożliwia skuteczną pracę z osobami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak bulimia czy anoreksja.

 

Terapia psychodietetyczna Warszawa – umów wizytę u naszego specjalisty i zacznij pracę nad zmianą nawyków żywieniowych.

 

Psychodietetyk Warszawa – na czym polegają jego usługi?

 

Problem z utrzymaniem stałej wagi, nieskuteczne próby odchudzania czy nieudane próby wprowadzenia zmian w obszarze odżywiania są często trudnościami, których przyczyn pacjent nie potrafi do końca zrozumieć. Niekiedy jest on świadomy tego, że jego problemy mogą mieć podłoże psychologiczne, ale nie umie znaleźć efektywnego sposobu na poradzenie sobie z nimi. Terapia psychodietetyka Warszawa – zadaniem specjalisty jest w takim przypadku najczęściej diagnoza przyczyn trudności pacjenta oraz wsparcie go we wdrażaniu nowych nawyków żywieniowych. Jego celem jest opracować plan działania, który ma wytyczyć pacjentowi ścieżkę postępowania oraz zminimalizować ryzyko niepowodzeń na drodze do zbilansowanej, zdrowej diety.

 

Terapia zaburzeń odżywiania Warszawa – psychodietetyk ma wiedzę nie tylko z zakresu dietetyki, ale także między innymi psychopatologii. Kompetencje tego specjalisty pozwalają mu diagnozować i pomagać pacjentom, którzy borykają się z różnymi zaburzeniami odżywiania, takimi jak np. zespół kompulsywnego objadania się, bulimia czy anoreksja. Co istotne, w zakresie jego możliwości leży również leczenie przyczyn wynikających m.in. ze współwystępujący zaburzeń nastroju, np. depresji czy manii, a także zaburzeń osobowości. Bardzo często to one właśnie powodują problemy z żywieniem, a w konsekwencji nadwagę czy otyłość.

 

Współpraca z psychologiem ze specjalizacją psychodietetyka może wyglądać w różny sposób w zależności od potrzeb pacjenta. Psychodietetyka Warszawa – specjalista, poznając podczas konsultacji uwarunkowania psychologiczne osoby zwracającej się do niego po pomoc, proponuje strategię działania mającą na celu wprowadzenie trwałej zmiany w jego nawykach żywieniowych. Psycholog wspiera pacjenta w pojawiających się kryzysach, pracuje z nim nad emocjami związanymi z jedzeniem oraz innymi czynnikami wpływającymi na ten obszar jego życia i motywuje do wytrwania w przyjętym modelu działania. Terapia psychodietyka Warszawa w Centrum Terapii i Rozwoju Akson może być krótkotrwała i obejmować od kilku do kilkunastu spotkań lub długotrwała, w razie konieczności pracy np. nad zaburzeniami odżywiania.

 

Profesjonalna poradnia psychodietetyczna – w jakim przypadku warto umówić się na wizytę?

 

Terapia psychodietetyczna Warszawa – warto zaznaczyć, że psychodietetyka to dziedzina interdyscyplinarna, która integruje wiedzę z medycyny, dietetyki oraz psychologii. W Akson jej wieloaspektowe podejście wykorzystują kompetentni psychologowie, dzięki czemu zgłaszają się do nas osoby zainteresowane usługami z zakresu psychoterapia zaburzeń odżywiania Warszawa, w tym terapiami takimi jak m.in.:

 

 • psychoterapia anoreksji Warszawa,
 • psychoterapia bulimii Warszawa,
 • psychoterapia otyłości Warszawa,
 • psychoterapia kompulsywnego objadania się Warszawa.
 •  

Pomoc psychodietetyka może okazać się bardzo przydatna w wielu różnych sytuacjach. Kiedy warto po nią sięgać? Stanowi ona wartościowe wsparcie, gdy:

 

 • masz problemy z niedowagą, nadwagą lub otyłością,
 • Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale występują u Ciebie inne niepokojące trudności w obszarze odżywiania,
 • borykasz się z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi,
 • zmagasz się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak nadmierne objadanie się, anoreksja czy bulimia,
 • masz problem z niską samooceną,
 • chcesz pracować nad swoją sylwetką, ale brakuje Ci motywacji i wiedzy, a wcześniejsze próby zakończyły się niepowodzeniem,
 • zauważasz u siebie problem z nadmiernym podjadaniem w sytuacjach, gdy towarzyszy Ci stres, problemy, pozytywne lub negatywne emocje.
 •  

Psychodietetyk Warszawa – jeśli dotyczy Cię któraś z powyższych kwestii, to skorzystanie z pomocy specjalisty jest odpowiednim rozwiązaniem.

 

Terapia psychodietetyczna Warszawa – pomagamy dzieciom i dorosłym pacjentom

 

W Akson działamy jako centrum leczenia zaburzeń odżywiania Warszawa. W ramach naszej oferty pomagamy nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom i młodzieży. Psychodietetyk dziecięcy Warszawa – wsparcie kompetentnego specjalisty z zakresu odżywiania jest nieocenione w przypadku młodych osób, których nawyki żywieniowe dopiero się kształtują, a niska samoocena nierzadko stanowi duży problem. Współpraca ze specjalistą może pomóc zarówno w momencie, gdy trudności w tym obszarze dopiero się rozwijają, jak i w sytuacji, gdy leczenie zaburzeń odżywiania u dzieci Warszawa staje się koniecznością. Nasz psychodietetyk dla dzieci Warszawa jest w stanie zapewnić młodym ludziom odpowiednie wsparcie, które pozwoli im poradzić sobie z nawarstwiającymi się problemami.

 

Terapia zaburzeń odżywiania u dzieci Warszawa to nie jedyna usługa z tego obszaru, jaką oferujemy w Centrum Terapii i Rozwoju Akson. Profesjonalną pomoc mogą znaleźć u nas także dorośli pacjenci borykający się z trudnościami w zakresie odżywiania. Pogłębiona wiedza, empatia i umiejętności interpersonalne naszych specjalistów umożliwiają realizację skutecznego doradztwa i wsparcia, z których chętnie korzystają osoby dorosłe z trudnościami żywieniowymi.

 

Zapraszamy do kontaktu.