Umów się online

Zadzwoń do nas

Integracji sensorycznej dla Dzieci Warszawa

 Terapeuta SI 

Czy Twoje dziecko nerwowo lub bojaźliwie reaguje na bodźce ze świata zewnętrznego? W takim razie integracja sensoryczna Warszawa prowadzona przez Centrum Terapii i Rozwoju Akson może Cię zainteresować. Jest to sprawdzony rodzaj terapii, który wspomoże Twoją pociechę w rozwoju oraz pozwoli jej lepiej przystosować się do otaczającego ją świata. W momencie, gdy dziecko zmaga się z problemem niedostatecznie szybko rozwijających się umiejętności w zakresie integracji bodźców sensorycznych, może to wywoływać u niego duży stres i prowadzić do trudności w odnalezieniu się w przepełnionej bodźcami rzeczywistości. Usługa terapeuta SI Warszawa, którą oferuje poradnia psychologiczno-pedagogiczna Akson, to gwarancja fachowej pomocy na drodze do poprawy integracji sensorycznej u małego pacjenta.

 

Integracja sensoryczna dla dzieci Warszawa – zapewnij swojemu dziecku profesjonalne wsparcie.

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

 

Terapia integracji sensorycznej Warszawa – co warto wiedzieć przed skorzystaniem z naszych usług?

 

Zaburzenia integracji sensorycznej w znaczący sposób utrudniają dzieciom prawidłowy rozwój i funkcjonowanie. Integracja sensoryczna zaczyna być wykształcana u człowieka już na pewnym etapie życia płodowego, a następnie rozwija się dalej – szczególnie intensywnie w wieku przedszkolnym. Procesy integracji sensorycznej zachodzą w układzie nerwowym i są odpowiedzialne za właściwe przetwarzanie sensoryczne różnego rodzaju bodźców i wrażeń zmysłowych. Dzieci z zaburzeniami rozwoju sensorycznego mogą mierzyć się z różnego rodzaju trudnościami w wielu obszarach, w tym m.in. z problemami z koordynacją ruchową, koncentracją czy odbiorem świata za pomocą dotyku lub innych zmysłów. Terapia sensoryczna dla dzieci Warszawa w Akson jest szansą na to, aby, pod czujnym okiem specjalisty, rozwinąć dziecko pod tym względem.

 

Na jakich podstawach oparta jest terapia sensoryczna Warszawa? Kluczowym aspektem, który sprawia, że diagnoza i terapia SI w postaci zajęć w dostosowanym gabinecie może pomóc, jest neuroplastyczność mózgu. Terapeuta integracji sensorycznej Warszawa jest w stanie dzięki niej wypracować wraz z pacjentem sposoby właściwego reagowania na bodźce oraz stymulować rozwój dziecka w zakresie odpowiedniego zarządzania tymi bodźcami.

 

Integracja sensoryczna Warszawa Praga Południe – jak wygląda diagnoza i terapia w Akson?

 

Wśród wielu osób jesteśmy znani jako centrum integracji sensorycznej Warszawa, ponieważ zapewniamy naszym pacjentom wsparcie doświadczonego i certyfikowanego specjalisty. Zanim dziecko zacznie uczęszczać na zajęcia z integracji sensorycznej Warszawa, jest ono poddane obserwacji terapeuty na konsultacjach. Tam odbywa się profesjonalna diagnoza SI Warszawa, która zwykle trwa ok. trzech spotkań. Jeśli okaże się, że istnieją wskazania do odbycia procesu terapeutycznego, to znajduje to swoje potwierdzenie na pisemnej diagnozie specjalisty.

 

Wiesz już, że diagnoza integracji sensorycznej Warszawa stanowi swego rodzaju wstęp do rozpoczęcia zajęć terapeutycznych. Jak prowadzi je nasz gabinet integracji sensorycznej Warszawa? W ramach sesji terapeutycznej specjalista przeprowadza pacjenta przez szereg ćwiczeń ruchowych z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń oraz innego wyposażenia rehabilitacyjnego.

 

Terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego Warszawa w Akson – jakie korzyści może przynieść?

 

Integracja sensoryczna dla dzieci Warszawa odbywa się w Akson w specjalnie przygotowanych do tego warunkach. Zajęcia odbywają się w sali, w której znajdują się przyrządy pomocne przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Terapia integracji sensorycznej dla dzieci Warszawa ma za zadanie w pozytywy sposób stymulować rozwój dziecka w takich obszarach jak m.in. koordynacja, odbiór bodźców dotykowych czy motoryka mała i duża. Zajęcia sensoryczne dla dzieci Warszawa odbywają się w przyjaznej atmosferze, która dostarcza dużo uśmiechu i są prowadzone w formie zabawy, co umożliwia sprawniejszą i przyjemniejszą dla dziecka poprawę integracji sensorycznej.

 

Interesuje Cię profesjonalna terapia integracji sensorycznej Praga Południe? Zapraszamy do Centrum Terapii i Rozwoju Akson!

Umów się na wizytę!

Największa sala SI w Warszawie - aż 52m2!

 

Przestrzeń, którą stworzyliśmy, umożliwia swobodne poruszanie się i eksplorowanie różnych stref sensorycznych. Dzieci mają możliwość skakania, wspinania się, kręcenia, chwytania i eksperymentowania z różnymi rodzajami sensorycznymi bodźców. To nie tylko terapia, ale również zabawa, która pobudza zainteresowanie i motywację do nauki. Nasza sala SI zajmuje aż 52 metry kwadratowe, co daje niezwykle dużą i swobodną przestrzeń. To miejsce, w którym Twoje dziecko może bez przeszkód eksplorować, odkrywać i rozwijać swoje zdolności sensoryczne. Nasze wyposażenie jest starannie dobrane, aby stymulować zmysły i wspierać rozwój integracji sensorycznej.