Mediacje Rodzinne Warszawa

Nasz mediator rodzinny

 

Jagna Romanowska

Mediacje przy wsparciu radcy prawnego

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Mediacje rodzinne to proces pozasądowego rozwiązywania konfliktów między członkami rodziny, którzy chcą osiągnąć porozumienie w kwestiach dotyczących opieki nad dziećmi, podziału majątku, alimentów, a także relacji międzyludzkich. W mediacjach rodzinnych mediator pomaga stronom w rozmowach i wspólnym szukaniu rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich.

 

Mediacja to spotkanie. Osoby, chcące rozwiązać ważne dla siebie kwestie, rozważają nierzadko drogę sądową. Nie zawsze jest to konieczne. Wiele spraw można wyjaśnić korzystając z mediacji. Jest to sposób szybszy, tańszy i uwzględniający oczekiwania wszystkich Uczestników w pełniejszym wymiarze. To oni sami bowiem są autorami porozumienia. Strony sporu spotykają się w obecności trzeciej, bezstronnej osoby, która stwarza przestrzeń do dialogu. Mediacje NVC to rozmowy prowadzone w duchu Porozumienia bez Przemocy, zorientowane na budowanie w pierwszej kolejności relacji między Uczestnikami, przed poszukiwaniem rozwiązania mediowanego problemu.

 

Mediacje te ukierunkowane są na potrzeby mediujących osób (zwane również wartościami), uniwersalne jakości wspólne nam wszystkim. W trakcie mediacji Uczestnicy mają szansę usłyszeć się wzajemnie w tym, to co dla nich ważne - bez oceniania czy porównywania. To buduje między nimi taki rodzaj kontaktu, w którym mniej skłonni są walczyć, a chętniej szukają rozwiązań uwzględniających potrzeby ich wszystkich. Marshall Rosenberg, autor Porozumienia bez Przemocy, mówił, że każdy konflikt można rozwiązać w 20 minut od momentu, kiedy strony usłyszą się nawzajem.

 

Mediacje rodzinne są dobrym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy strony są skłócone, ale chcą znaleźć rozwiązanie i porozumienie bez angażowania sądu. Mediacje mogą być skuteczne w przypadku rozwodów, separacji, kłótni o majątek, a także w sytuacjach związanych z opieką nad dziećmi, w tym ustalaniem kontaktów z dzieckiem.

 

Każdy, kto jest uczestnikiem konfliktu rodzinnego, może skorzystać z mediacji rodzinnych, czyli osoby rozwiedzione, separowane, małżeństwa znajdujące się w trudnej sytuacji, rodzice konfliktujący się o wychowanie dziecka, a także dalsza rodzina, np. dziadkowie. Ważne jest, aby osoby biorące udział w mediacjach były otwarte na dialog i chciały osiągnąć porozumienie.