03 stycznia 2023

"Dotyk dla zdrowia", czyli szybkie wsparcie dla naszego ciała

BM GROUP SP.Z.O.O  NIP:1133112135 al. Stanów Zjednoczonych 26a, Warszawa

Polityka prywatności


Rejestracja tel. :

Poniedziałek-Piątek

9:00-21:00

Placówka czynna:

Poniedziałek - Piątek
12:00 - 21:00

 

al. Stanów Zjednoczonych 26a
03-964 Warszawa

Partnerzy

Sposoby płatności

Regulamin

Kontakt

Nasz zespół

Blog

Pozytywna Dyscyplina
Są takie momenty w naszym życiu, kiedy emocje sięgają zenitu. Codziennie stykamy się ze stresem, bywamy poddenerwowani. 
Kinezjologia neuroenergetyczna to metoda terapeutyczna, która opiera się na założeniu, że emocje i myśli mają wpływ na stan fizyczny ciała. Zgodnie z tą teorią, różne emocje i myśli mogą powodować napięcie w różnych mięśniach, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych.
 
Jak pomóc sobie w stresie emocjonalnym?
 
Dobrze jest wtedy zastosować niezwykle skuteczną technikę z Dotyku dla zdrowia, tzw. pozycję czołowo-potyliczną.
Delikatnym dotykiem jedną ręką dotykamy czoła, a drugą potylicy. Trzymamy tak dłonie aż poczujemy się spokojniej, lub do momentu poczucia pulsowania pod dłonią na czole.
Może to zająć ledwie 30 sekund, a może np. 2 minuty. Ważne, aby dać sobie ten czas i nie przyspieszać niczego.
Uwaga: pamiętajcie, aby oddychać... Miarowy oddech w takich sytuacjach także bardzo wspomaga proces.
 
 
 
A dlaczego i jak ta technika działa?
 
W tej pozycji ciało jest bardziej zrelaksowane, co może pomóc w zmniejszeniu napięcia i stresu. Może też pomóc w lepszym oddychaniu i poprawie krążenia krwi. Można ją wykonywać siedząc lub leżąc, a nawet stojąc, jeśli jest to wygodne. Pojawia się większy spokój i relaks, co powoduje także lepszy przepływ energii przez narządy. Same korzyści!
 

Kinezjologia neuroenergetyczna ma na celu pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni oraz w lepszym radzeniu sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Może być używana jako uzupełnienie innych form terapii lub jako samodzielna metoda leczenia.

 

Aby skorzystać z kinezjologii neuroenergetycznej w pracy ze stresem, należy udać się do specjalisty, który może zidentyfikować napięte mięśnie i zalecić odpowiednie ćwiczenia lub inne techniki relaksacyjne. Ważne, aby szukać wykwalifikowanych specjalistów i uważać na osoby, które oferują tę metodę bez odpowiednich kwalifikacji.

 

 

Leczenie bez skutków ubocznych, bez leków?

 

Kinezjologia - stworzona przez amerykańskich lekarzy fizjoterapeutów, dr Thie i dr Goodheartha, na początku XX w. Lekarze ci w trakcie swojej praktyki medycznej odkryli, że dobry stan mięśni - czyli ich odpowiednie napięcie - to nie tylko dowód, ale i warunek zdrowia. Kolejnym krokiem było dostrzeżenie połączeń między konkretnymi mięśniami, a określonymi narządami: sercem, wątrobą itp. A także tego, że oddziałując terapeutycznie na mięśnie możemy poprawić funkcjonowanie tych organów.

 

Niemożliwe, a jednak? To prawda, że stres, lęk i zmęczenie mogą wpływać na naszą sylwetkę i prowadzić do napięcia lub osłabienia mięśni. Może to być widoczne w sposobie, w jaki się poruszamy lub w wyglądzie naszego ciała.. Gdy nagle otrzymujesz złą wiadomość – czujesz jak nogi się pod tobą uginają. Wspaniałą wiadomość – skaczesz  z radości. Czujesz skrzydła u ramion. Kinezjologia pokazuje jak poznać i wykorzystać dla naszego zdrowia połączenie myśli, emocji, ciała z otaczającym nas światem. Zmiany w mięśniach spowodowane stresem widać, ale są też inne, te niewidoczne, związane z zablokowaniem przepływu krwi, limfy, energii życiowej. Przywrócić prawidłowa sylwetkę, to też przywrócić prawidłowe krążenie oraz przepływ limfy i chi. A więc także poprawić nastrój, wzmocnić siły i chęć życia.